Çocuk Kitapları

Korkusuz Kaptanlar Rudyard Kipling

Kitabımızın baş karakteri olan Harvey zengin bir Amerikalı aileye sahiptir. Ailesi onun daha iyi imkanlarda eğitim almasını istediği için Avrupa’ya göndermeyi planlamaktadır. Harvey’de bu fikri oldukça beğenmiştir. En sonunda zaman gelince Harvey son derece lüks olan bir yolcu gemisi ile birlikte yolculuk gerçekleştirmek üzere yola düşmüştür.

Ancak yolculuk sırasında ki geçireceği kaza ona hem hayat tecrübesi katacak hem de hayatın acımasız yanlarını da gösterecektir. Güverte de duran Harvey bir kaza eseri olarak suya düşmüştür. Ne yaptıysa ne edildiyse Harvey suda bulunamamıştır. Aramaların netice vermemesinin üzerine de yolcu gemisi yolculuğuna devam etmiştir. Bu sırada Harvey’i bir balıkçı gemisi bulmuştur.

Harvey şanlıdır ki yaşıyordur. Ancak Avrupa’ya kadar olan sürecek yolculuğu boyunca bu gemide ki hayata ayak uydurmak zorunda kalacaktır. Harvey bu gemide daha önce hayatın hiç görmemiş olduğu yüzünü görecek, yorulmanın ve çalışmanın ne demek olduğunu öğrenecektir. Harvey’i şimdi bu gemide çok zorlu şartlar altında yaşayacağı günler bekliyor.

Related Articles

Balonla Beş hafta

admin

Fareli Köyün Kavalcısı Kitap Özeti (Hans Christian Andersen)

admin

Kurnaz Tilki Goethe

admin