Kitap Özetleri

Rauda Jamis Frida Kahlo Aşk ve Acı Kitap Özeti

Rauda Jamis Frida Kahlo Aşk ve Acı Kitap Özeti

“Frida Kahlo Aşk ve Acı” 2017 yılında basımı tekrar yapılan Everest Yayınlarından çıkan 304 sayfalık bir kitap. Frida Kahlo Aşk ve Acı” kitabının yazarı Rauda Jamis. “Frida Kahlo Aşk ve Acı” kitabının Türkçe’ye çeviren ise Hülya Uğur Tanrıöver. “Frida Kahlo Aşk ve Acı Kitap Özeti“ne baktığımızda ise dünyaca ünlü sanatçı Frida Kahlo’nun yaşamış olduğu aşklar ve acılar kaleme alınmış.

Rauda Jamis Frida Kahlo Aşk ve Acı kitabından küçük bir bölüm

…“Takma, diyorum. Renginin tuhaflığına baksana.”

“San mı yoksa kahverengi mi?”

“Kahverengi ve beyaz. Örgüleri hakiki gibi durmuyor.” “Garip bir kostümü var.”

“Kostüm değil, Cristi. Bir elbise ve bir ceket.”

“Sence ne renk?”

“Hımm… Çok açık bir siyah.”

“Anneme sormamız gerekir,” derdi Cristina. “Belki de ger­çek bir öğretmen değildir.”

“Başlangıçta, Tanrı gökleri ve yeri yarattı; ve yer ıssız ve boş­tu; ve enginin yüzü üzerinde karanlık vardı; ve Tanrı’nın ruhu suların yüzü üzerinde hareket ediyordu. Ve Tanrı dedi: Işık ol­sun; ve ışık oldu. Ve Tanrı ışığın iyi olduğunu gördü; ve Tanrı ışı­ğı karanlıktan ayırdı. Ve Tanrı ışığa Gündüz ve karanlığa Gece,” dedi. “Ve akşam oldu ve sabah oldu…”

Bu saatlerce sürüyordu. Öğretmen, iplik yumağı gibi bitmek bilmeyen öyküler anlatıyordu. Sesinin tonunu ciddileştiriyordu, böylece çocuklar hepsini anlamasalar bile söyleneceklerin önemli şeyler olduğunu seziyorlardı. Sınıfta sorulmamış soruların ağırlaştırdığı bir sessizlik hüküm sürüyordu; gözler irileşiyor, küçük ağızlar şaşkınlıkla açılıyordu.

“Tanrı dünyayı yarattı. Dünya bir gezegendir. Biz dünyada yaşıyoruz. Dünya bir top gibi, bir portakal gibi yuvarlaktır…” Öğretmen, sınıfın loş olması için pencereleri yanya kadar gazete kâğıdıyla örtmüştü.

“Şimdi anlayacaksınız,” dedi.

Gazete kâğıdım buruşturarak bir top yaptı ve bu topu tutuş­turdu. Sol elinde bir portakal tutuyordu ve portakalı alevin çev­resinde döndürdü. Açıklamasını böyle sürdürüyordu. Ama sesi iyice kısılmış ve gizemli bir hal almıştı. Mudaka, unutulmaması gereken şeyler anlatıyordu…

Rauda Jamis’in kaleme aldığı Frida Kahlo Aşk ve Acı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Related Articles

Food goes digital: Online grocery shopping becomes popular

admin

Kötü Çocuk 4 Kitap Özeti

admin

Çulluk Kitabı Özeti

admin