Çocuk Kitapları

Jeff Kinney – Saftirik Greg’in günlüğü

Jeff Kinney’in bu eseri sadece gençleri değil aynı zamanda yetişkinleri de oldukça eğlendiren ve daha sonradan seriye dönüşümünü tamamlayan kitap serisinin ilk kitabıdır. İlk kitabımız olan Saftirik Greg’in günlüğü isimli kitapta hepimiz gibi okul sıralarında hayatını geçiren bir çocuğun yani Greg’in başına gelenlere tanıklık ediyoruz.

Peki, Greg’i diğer çocuklardan farklı kılan ve okumamızı sağlayan şey nedir? Bunu anlamanın en kolay yolu yazarın kitabını soluksuz okumaktan geçiyor. Kitap içerisinde Greg’in okul sırasında yapmış olduklarının bir günlük şekilde sunulmasına şahitlik ediyoruz. Greg bir şeyleri iyi yapmak isterken kötü duruma düşen kimi zaman kendini komik durumuna düşüren kimi zamanda yetişkinlerin onu anlamamasından şikayet eden bir ortaokul öğrencisidir.

Tıraş olmak zorunda kalarak okula gelen öğrenciler ile aynı sınıfı paylaşan Grek’in başından geçenler hiç dramatik değil ve neredeyse sanırım çoğumuzun başından geçmiş olup, bu bizde de vardı diyeceğiniz hikayeler ile dolup taşan bir kitap. Okurken çok eğlendiren ve tek seferde bitirilmeyi hak eden kitaplardan birisi.

Related Articles

Sümbül Dalı Kitap Özeti (Selver Sağlam)

admin

Annelik Her Zaman Toz Pembe Değildir

admin

Balonla Beş hafta

admin