Araştırma-İncelemeKitap Özetleri

Eşimin Eşi Yok – Sema Maraşlı

Arka Kapak

Bugüne kadar evlilik konusunda çok şey yazılıp çizildi. Kimi kutsaldır diye evliliği göklere çıkardı, kimi aşkı öldürüyor diye yerden yere vurdu, kimi de bol bol öğüt verdi.
Ben de hikâyesini yazmak istedim, çünkü ben hikâyelerin gücüne çok inanırım. Hikâyeler soyut duyguları somutlaştırır; elle tutulur, akılda kalır bir hale getirir.
Yaşanmış olaylardan yola çıkarak yazdığım hikâyelerde pek çok kişinin kendinden bir parça bulacağına inanıyorum. Yazdıklarım; sorunlarıyla, çözümleriyle evlilikte mutluluk sanatına katkıda bulunacak hikâyeler olsun diye uğraştım.
Bu kitaptaki hikâyelerde maddî sıkıntılar, fedakârlıklar, büyük olaylar yok. Yangının hikâyesini değil, yangına sebep olan kıvılcımın hikâyesini yazdım. Gülün hikâyesini değil, gülü yeşerten suyun hikâyesini yazdım. Dilerim beğenirsiniz.
Hikâyeleri yazarken pek çok kişiyle görüştüm. Bütün içtenlikleriyle duygularını ve yaşadıklarını benimle paylaşan, hikâyelerin gizli kahramanlarına ve tabii ki sevgili eşim Musa’ya teşekkür ederim.
Sema Maraşlı

Kitap Özeti

Eşimin Eşi Yok Sema Maraşlı

İlk olarak Popüler Yayınları tarafından uzun yıllar önce piyasaya sunulan ve çok beğenilen Sema Maraşlı’nın eseri olan Eşimin Eşi Yok kitabı yeniden raflardaki yerini aldı ve yine en çok satanlar listesine girmeyi başardı.

Evlilik söz konusu olunca herkes adeta profesör kesilir ve kendi tecrübelerine göre olsun olmasın tavsiyeleri yağdırır. Mutlu bir evliliği olanlar evliliği tavsiye ederler, eli yanmış olanlar aşkı öldürür derler, bekarlık sultanlıktır derler, kimisi ise daha o yoldan geçmemiştir ama sanırsın 40 yıldır evlidir, tavsiyeleri basarlar.

Sema Maraşlı’da dayanamamış, kendince evlilik hakkında bildiklerini ve başkalarından duyduklarını anlatan güzel bir kitap kaleme almış. Onların tecrübelerini, anlattıklarını, acılarını, mutluluklarını bir araya getirip evlilik üzerine farklı bir kitap ortaya çıkartmış.

Eşimin Eşi Yok kitabını diğerlerinden farklı kılan ise gerçek hikayeleri anlattığı için elle tutulur olmaları ve akılda kalmaları daha kolay kalmaları.

Related Articles

Çıplaklar Kitabı Özeti

admin

Hansel ve Gretel Masalı Anlatımı

admin

Orhan Pamuk – Beyaz Kale ekitap indir

admin