Roman özetleri

Yeşil Mumya Kitap Özeti

Yazarlığını Fergus Hume yapan, Edebiyat, Polisiye ve Macera dolu içeriğiyle okuyucularını bekliyor.  Kitabın yayınevi Seyhan Kitap’dır.

Arka Kapak

Profesör Braddock, Mısırlılar ve Peruluların mumyalama teknikleri hakkında araştırmalar yapmaktadır. Perudan gelen mumyayı alması için görevlendirdiği asistanı Bay Sidney, mumyanın tabutu içerisinde ölü olarak geri gelir. Herkes birbirini suçlarken mumya Bayan Jasherin bahçesinde ortaya çıkar. Bu arada ortaya beklenmedik misafirler Don Pedro ve Gayangos ve kızı Donna Inez çıkar. Don Pedro, kaybolan mumyanın büyük atalarına ait olduğunu iddia eder ve onu geri almak ister. Profesör Braddock, mumyaya çok para ödediğini ve bu uğurda en iyi asistanı kaybettiğini söyler, mumyayı geri vermemekte diretir.

Asıl istenen kaybolan yeşil mumya mı? Yoksa yeşil mumyanın avucundaki zümrüt parçaları mı?
Profesör Braddock, Afrikaya yapacağı araştırma gezisinin masrafını nasıl karşılayacak?
Don Pedro de Gayanos ve kızı Dona Inez büyük atalarının mumyasını ve elbette zümrütleri alıp ülkelerine dönecekler mi?
Profesör Braddockun asistanını öldüren, asistanın annesi mi?
Yeşil Mumyayı, zümrütleri elinden çalınmış şekilde Profesör Braddockun evleneceği kadın, Bayan Jascherin bahçesine koyan kim?

Polisiye tadında, gerilim kıvamındaki bu kitabı büyük bir keyifle okuyacaksınız.

Tanıtım

Bu kitabı dilimize kazandıran Oktay Akbal, çocuklar ve büyüklere sesleniyor: Yeşil Mumya, ilginç bir serüvendir Bilgi veren, heyecanlı anlar yaşatan, piramitlerin, mumyaların gizlerinde gezdiren, öğreten, uyaran… Siz de okuyun; yalnız çocuğunuz için değil, kendiniz için de… (Tanıtım Bülteninden)

kitap özeti

yeşil mumya

Related Articles

Stephen King – Ejderhanın Gözleri ekitap indir

admin

Tatarcık

admin

Beddiüzzaman Said Nursi Olayı Kitap Özeti