Kitap ÖzetleriRoman özetleri

Kurak – Jane Harper (Aaron Falk #1)

Kurgu beni tatmin etmedi. Eksik ve fazla zorlama olduğunu düşündüğüm noktalar vardı. Soruşturma ve şüphelenme sebepleri zorlamaydı. Baba cinnet geçirip eve gelip de ailesini katlederken neden kapıyı çalmış? Neden oğlanın saklandığı yeri ilk etapta bulamamış da odasında oğlanı aramış? Yani cidden zorlamaydı.
Sonrasında ise okul kamera kayıtları incelenirken Kate'in öldüğü gün okuldan ağlayarak çıktığı görüntülenirken ilerleyen sayfalarda öldüğü gün değil de bir önceki gün ağlayarak çıkmış gibi yansıtılmış. En azından benim anladığım oydu.
Bir cinayet/gizem/suç romanına göre fazla ağır ilerliyor ve fazlaca gereksiz konular üzerinde duruluyordu. Yazar okuyucuyu sürekli "katil kesin şu" der gibi yönlendirmeye çalıştığından da okurda detaylara ve gizemlere odaklanma isteği kalmıyor. Beraberinde de merak unsuru doğal olarak yeterli işlenemiyordu.
Gereksiz bir ayrıntı olarak gördüğüm nokta da Falk'ın okuduğu suç romanını üstüne basa basa basmakalıp olduğunu vurgularak kitabın yetersizliği üzerinde durması. Ne gerek vardı ki böyle bir ayrıntıya dedirtiyor yani? Neden yerme ihtiyacı hisseder ki insan?
Keyif alarak okuyamadım ne yazık ki.

Luke Hadler’ın namlusunun ucunda önce karısı ve çocuğu, ardından da kendisi var. Kiewarra’nın tarım topluluğu her gün ölüm kalım meseleleriyle karşı karşıya. İçlerinden biri, olur da bu yükün altından kalkamazsa…
Onu yirmi yıl önce reddetmiş insanlardan dolayı federal dedektif Aaron Falk cenaze törenleri için Kiewarra’ya dönme konusunda isteksizdi. Ancak dedektiflik hünerleri, Hadler davasıyla ilgili gerçeklerden ve bu cinayet-intihar vakasından şüphe duymasına neden olmuştu.
Falk ölümleri daha derinlemesine araştırdıkça eski yaralar da açılmaya başlıyor: Falk ve çocukluk arkadaşı Luke’un paylaştığı, Falk’un uzun zaman önce unutulduğuna inandığı, Luke’un ölümüyle ortaya çıkmaya başlamış olan bir sır…

Related Articles

Medarı Maişet Motoru Kitap Özeti

admin

Bekaretin El Değmemiş Tarihi Kitap Özeti

Genç Matematikçiye Mektuplar Kitap Özeti