Araştırma-İncelemeKitap Özetleri

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

Arka Kapak

Gerçek hikâyeler kurgudan çok daha tuhaftır, Dr. Gary Small da bunu gayet iyi biliyor. Psikiyatriyle ve insan beyni üstüne çığır açıcı araştırmalarla geçen otuz yıl içinde Dr. Small pek çok şey görmüş. Şimdi ofisinin kapılarını açmaya ve kariyerinin en gizemli, ilginç ve tuhaf hastalarını anlatmaya hazır.Bu kitap bir psikiyatristin zihnine ve onun giderek gelişim gösteren mesleki yaşamına yapılan aydınlatıcı bir yolculuk. Aynı zamanda bu branşın ve daha önce görülmemiş, tanısı koyulmamış çeşitli akıl hastalıklarının perde arkasına da bir bakış… Kitabı okurken kendinizi, bizi insan yapan şaşırtıcı tuhaflıklar üstüne düşünürken bulacaksınız.

Sıkça komik, kimi zaman trajik ve daima etkileyici Dr. Small, sizleri kariyeri içinde Bostonun kalabalık acil servis koridorlarından başlayıp ülke elitlerinin multimilyon dolarlık kayak localarına dek uzayan bir geziye çıkarıyor. Bu gezi sırasında birbirinden tuhaf gerçek karakterleri anlatırken, bir yandan da esrarengiz histerik körlükle, penisinin küçüldüğüne inanan bir adamla, gizli sürdürülen çifte hayatlarla ve ürkütücü derecede psikotik romantik arzularla baş ediyor. Akıl hocası kendi hastası olduğunda Dr. Smallun kariyeri ve kişisel hayatı tam bir döngüyü tamamlıyor ve Smallun kimsenin zihinsel araştırmanın ötesinde olmadığını anlamasını sağlıyor; kendisinin bile…

Kitap Özeti

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri Gary Small

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri En Sıradışı Vakalar

İnsan beyninin kişinin kendisine nasıl oyunlar oynayabileceğine dair bir çok kitap yazıldı ve genelde hepsini okuyucuyu oldukça şaşırtan kitaplardı. Şimdi Dr. Dary Small okurlarına gerçek hikayelerden oluşan bir kitap sunuyor ve şaşırmaya kaldığı yerden devam ediyorsunuz.

Dr. Dary Small hayatı boyunca ilgilendiği hastalarının hikayelerini Bir Psikiyatristin Gizli Defteri En Sıradışı Vakalar kitabında topluyor. Şimdiye kadar okuduğumuz çoğu psikolojik kitaplar kurgudan ibaretti ve her seferinde içimizden bu kadar olmaz herhalde diyorduk. Şimdi karşımızda günlük hayattan gerçek hikayeler var ve her biri insanı oldukça hayrete düşürüyor.

Dr. Gary Small kariyerinin ilk günlerinden başlayarak en tuhaf ve şaşırtıcı vakalarını kitabında topluyor. Kitapta birbirinden çok farklı ve tuhaf hikayeler var. En zengininden, çifte hayat yaşayanına, tuhaf takıntıları olanlardan, farklı arzular duyanlara kadar hayatta hiç olmadığını yada olamayacağını düşündüğünüz psikolojik vakalar var.

Psikolojik romanları seviyorsanız bu kitap tam size göre. Hepsi gerçek hayattan uyarlanmış gerçek hikayelerden oluşan kitap kendi beyninizi bile sorgulamanıza neden oluyor.

Related Articles

ÇALIKUŞU kitap özeti

admin

Senden Önce Ben Kitap Özeti (Jojo Meyes)

admin

Aynı Yıldızın Altında Roman Özeti – John Green

admin