Kitap ÖzetleriRoman özetleri

Yüreğim Seni Çok Sevdi Kitap Özeti (Canan Tan)

yuregim-seni-cok-sevdi Kitabın Adı: Yüreğim Seni Çok Sevdi
Yazarı: Canan Tan
Sayfa Sayısı: 479
Yayın Evi: Altın Kitaplar
Yayın Tarihi 2013 – 38. Baskı
Kitabın Türü: Roman
Ortalama Fiyatı: 20 TL
ISBN: 9752108226
Orijinal Dil: Türkçe
HangiSoru – Puanı: Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

Canan Tan’ın romanları büyük ilgi ve beğeni toplamıştır. En sevilen eserlerinden birisi de kuşkusuz Yüreğim Seni Çok Sevdi adlı romanıdır. Bu romanda birbirini seven insanın olumsuzluklar karşısında imkansıza dönüşen aşkları konu alınmıştır.

Yüreğim Seni Çok Sevdi Kitap Özeti

Aslı, Emre ve Murat İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileridir. Aslı ve Emre çok yakın iki arkadaştır. Murat da Emre’nin arkadaşıdır. Bu vesile ile Murat ve Aslı tanışır.

Murat Aslı’ya, daha ilk görüşte aşık olur ve onu etkilemek ister. Aslı ise varlıklı bir aileden gelen Murat’ın diğer zengin züppeleri gibi olduğunu düşünür fakat bir zaman sonra birbirlerini sevmeye başlarlar. Murat, Aslı’yı ailesiyle tanıştırmak ister ve bu vesile ile Bursa’ya ailesinin yanına giderler. Murat’ın anne ve babası eski kafalı bir aile geleneğine sahiptir ve gelinlerinin evinin kadını olmasını kocasına ve ailesine hizmet edecek bir kadın olmasını isterler. Aslı’yı gördüklerinde Aslı’nın Murat’a uygun eş olmadığını görür ve bu evliliği istemezler. Murat ailesini ikna etmek için oldukça çabalar. Aslı ise bu durumdan oldukça rahatsız olur ve Murat ile olan aşklarının imkansız bir hale geldiğini düşünmeye başlar. Sonunda okuma işini bahane ederek Amerika’ya gider ve orada kendisine yeni bir yaşam kurmaya çalışır.

Murat ile karşılaşmamak için çok sevdiği arkadaşının nişanına bile bahaneler uydurarak gelmez. Murat ise bu arada evlilik için ailesini ikna etmeye çalışmaktadır. Aslı da Murat ile ilgili haberleri arkadaşından sürekli alır. Nişana bahaneler uydurarak gelmeyen Aslı, düğüne gelmek zorunda kalır ve düğünde Aslı ile Murat karşılaşırlar. Murat onunla evlenmek istediğini, onu ne kadar sevdiğini Aslı’ya tekrar anlatmaya çalışır. Fakat Aslı daha fazla üzülmesini istemediğini artık evlenmelerinin imkansız olduğunu ve üstüne üstelik bir de Amerika’da evlendiği gibi bir yalan atar Murat’a. Murat’ın dünyası bu haber üzerine altüst olur.

Aslı Amerika’ya tekrar döner ve hayatına devam etmeye çalışır. Murat’a söylediği yalan gerçek olur ve Aslı Amerika’da evlenir. Fakat bu durum fazla uzun sürmez ve ayrılırlar. Ayrılıktan sonra Aslı, Türkiye’ye dönmeye karar verir.

Kaderin cilvesi olsa gerek Aslı ve Murat tekrar karşılaşır eski iki arkadaş gibi birbirleri ile sohbet ederler. Murat da bir süre önce evlenmiş ve bir kızı olmuştur. Aslı, bu haber üzerine Murat adına sevindiğini söyler fakat kızın adını duyunca paramparça olur… Murat’ın kızının adı Aslı’dır ve onu hep Aslı’m diye seslenir…

Yüreğim Seni Çok Sevdi Kitap Özeti (Canan Tan) yazısı ilk önce En İyi Kitap Özetleri üzerinde ortaya çıktı.

Related Articles

Veroponen Hikayeleri 1 – Okyanus Kitap Özeti

Adam Fawer-Empati (ekitap indir)

admin

İstiklal Marşının Açıklaması

admin