Kitap Özetleri

Kış Günlüğü

Kış Günlüğü

Arka Kapak

Her yazar, kitaplarına kendini de saklar. Ama gün gelir satır aralarında anlatmaktan vazgeçer kendisini. Artık yaş kemale ermiştir. Yaşadıkları, yaşayamadıkları, düşleri, gerçekleri… Hesaplaşma zamanıdır. Paul Auster’ın kendi hikâyesine dönerek yazdığı Kış Günlüğü, sıradan bir yaşamöyküsü değildir, usta bir kalemden çıkmış roman gibi bir yaşamdır.Yazar bu kitabı neden yazdığını kendi cümleleriyle şöyle açıklar:
“Ne de olsa zaman azalıyor. Belki de şimdilik hikâyelerini bir yana bırakıp hayatının anımsadığın ilk gününden bugüne kadar bu bedenin içinde yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu incelemeye çalışsan iyi olur.”

Kitap Özeti

Kış Günlüğü Paul Auster

Dünyaca ünlü yazar Paul Auster’ın son eseri olan Kış Günlüğü kitapseverlere yeni bir roman sunmak yerine yazarın anılarını sunuyor.

Paul Auster zamanının azaldığını düşünerek artık kendi anılarını yazmanın vakit geldiğini inanıp kendisinin içinde yer aldığı bir yaşamöyküsü kaleme alır ve bunu şu üçümleler ile açıklar “Ne de olsa zaman azalıyor. Belki de şimdilik hikâyelerini bir yana bırakıp hayatının anımsadığın ilk gününden bugüne kadar bu bedenin içinde yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu incelemeye çalışsan iyi olur.”

Roman tadında bir yaşamöyküsü okumak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir kitap Kış Düşleri kitabı. Tavsiye ederim…

Kış Günlüğü Konusuna Ait Etiketler

kış günlüğü konusukış günlüğü okukış günlüğü özetiKış Günlüğü paul auster

Related Articles

Oyuncakçı Dükkanı Kitap Özeti

admin

Agatha Christie – Kanatların Çağrısı ekitap indir

admin

Adolesan Dönemi Nedir, Özellikleri Nelerdir

admin