Biyografi

Erhan Bener Kimdir? Biyografisi, Hayatı, Eserleri ve Kişiliği

Hikmet Erhan Bener kimdir? Romanları, sanat anlayışı, üslubu, kitapları, eserleri, kısaca biyografisi ve yaşamı hakkında bilgiler.

HangiSoru.com

Hikmet Erhan Bener Kimdir? Biyografisi (1928 – 2007)

Doğu ile batı arasında, pek yüreklilik konusunda büyük bir ayırım var. Doğulular, hele bizler, korkusuzluğu kimseye bırakmayız. Savaşta, döğüşte, doğrudur da bu. Batılınınki baş­ka yönde. B ilim araştırmaları yapılıyor. Atomlarla, korkulu ışınlarla oynanıyor.

Erhan Bener Kimdir?
Erhan Bener Kimdir?

ROMANCI. Lefkoşe’de doğdu (19 Nisan). Hikâyeci Vüs’at O. Bener’in kardeşidir. Kayseri Lisesi (1946), Siyasal Bilgiler Fakültesi (1950) bitimi; Maliye Müfettiş Muavinliği, Hesap Uzmanlığı, Paris Elçiliğimizde Malî Müşavirlik, Hazine Genel Müdür Yardımcılığı yaptı (1963 -1966). Kambiyo Kontrol Dairesi’ne getirildi (1970). Hikmet Erhan Bener; yazma gücünü şiirle biledikten, hikâye denemeleri yaptıktan sonra, romana geçer. Modern psikolojik Türk romancılığına yepyeni bir çözümleme getirir, «Erciyas Halkevi», «Seçilmiş Hikâyeler», «Yedigün», «Varlık», «Dost» dergilerde «Vatan» ve «Cumhuriyet» gazetelerinde yazıları ile görünür (1954).

Hikmet Erhan Bener’in Kitapları, romanları, eserleri

Sesler (şiirler, 1948); Acemiler (roman, 1952); Gordium (roman, 1956); Loş Ayna (roman, 1960); Ara Kapı (roman, 1962; Fransızca çeviri adıyla: Kedi ve Ölüm (1965); Baharla Gelen (roman, 1967)

Erhan Bener Kimdir? Biyografisi, Hayatı, Eserleri ve Kişiliği yazısı ilk önce Kimdir – Biyografi – HangiSoru.com üzerinde ortaya çıktı.

Benzer içerikler

Abaka Han Kimdir Hayatı Kısaca

admin

Ahmet Haşim Edebi Kişiliği

admin

Abdülmelik Bin Mervan Kimdir

admin

Sadi Yaver Ataman Hayatı Kısa

admin

Joseph Addison Kimdir, Hayatı ve Eserleri

admin

Sami Yetik Kimdir Kısaca Hayatı

admin

Yorum Yap