Biyografi

Erhan Bener Kimdir? Biyografisi, Hayatı, Eserleri ve Kişiliği

Hikmet Erhan Bener kimdir? Romanları, sanat anlayışı, üslubu, kitapları, eserleri, kısaca biyografisi ve yaşamı hakkında bilgiler.

HangiSoru.com

Hikmet Erhan Bener Kimdir? Biyografisi (1928 – 2007)

Doğu ile batı arasında, pek yüreklilik konusunda büyük bir ayırım var. Doğulular, hele bizler, korkusuzluğu kimseye bırakmayız. Savaşta, döğüşte, doğrudur da bu. Batılınınki baş­ka yönde. B ilim araştırmaları yapılıyor. Atomlarla, korkulu ışınlarla oynanıyor.

Erhan Bener Kimdir?
Erhan Bener Kimdir?

ROMANCI. Lefkoşe’de doğdu (19 Nisan). Hikâyeci Vüs’at O. Bener’in kardeşidir. Kayseri Lisesi (1946), Siyasal Bilgiler Fakültesi (1950) bitimi; Maliye Müfettiş Muavinliği, Hesap Uzmanlığı, Paris Elçiliğimizde Malî Müşavirlik, Hazine Genel Müdür Yardımcılığı yaptı (1963 -1966). Kambiyo Kontrol Dairesi’ne getirildi (1970). Hikmet Erhan Bener; yazma gücünü şiirle biledikten, hikâye denemeleri yaptıktan sonra, romana geçer. Modern psikolojik Türk romancılığına yepyeni bir çözümleme getirir, «Erciyas Halkevi», «Seçilmiş Hikâyeler», «Yedigün», «Varlık», «Dost» dergilerde «Vatan» ve «Cumhuriyet» gazetelerinde yazıları ile görünür (1954).

Hikmet Erhan Bener’in Kitapları, romanları, eserleri

Sesler (şiirler, 1948); Acemiler (roman, 1952); Gordium (roman, 1956); Loş Ayna (roman, 1960); Ara Kapı (roman, 1962; Fransızca çeviri adıyla: Kedi ve Ölüm (1965); Baharla Gelen (roman, 1967)

Erhan Bener Kimdir? Biyografisi, Hayatı, Eserleri ve Kişiliği yazısı ilk önce Kimdir – Biyografi – HangiSoru.com üzerinde ortaya çıktı.

Related Articles

Aleksandır Puşkin Kimdir, Hakkında Bilgi

admin

Afif Yesari Kimdir, Hayatı ve Eserleri

admin

Abdullah Cevdet Hayatı

admin