Kitap ÖzetleriRoman özetleri

Bu Bizim Hikayemiz – Ashley Elston 

Çok güzeldi beee! Acayip sürükleyici acayip heyecanlı. Merak, adrenalin, heyecan… hepsi bir arada, hepsi baştan sona sarıyor okuyucuyu. İlk yarısında nefesimi tutarak okudum diğer yarısında ellerim titrer vaziyette. Sonlara doğru hem nefes almayı unuttum hem ellerimin titremesini durduramadım. Üstüne bir de kalp atışlarım hızlandı. Çok beğendim. Çok! Şiddetle tavsiye ederim. Alın okuyun. Yazar bundan sonra kesinlikle takip ettiklerim arasında olacak. Bir sonraki kitabını gözüm kapalı alacağım.
Sadece ufak bir noktada pürüz var ama umrumda değil. Çünkü hikayeye; yazarın beni kapıp götürmesine, kalp atışlarımı hızlandırmasına, kitapla bütünleşmemi sağlamasına bayıldım! Soluksuz okudum. Bir çırpıda bitirdim. Keşke daha fazlası olsa dedim. Keşke bitmese. Keşke hissettirdiği duyguları daha uzun süre tadabilsek. Tereddüt etmeyin bence almayı düşünüyorsanız.

O sabah River Burnu’nda ne olduğunu kimse bilmiyordu. Beş oğlan avlanmaya çıkmıştı. Sadece dördü geri dönmüştü. Oğlanlar arkadaşlarını öldüren kurşunu kimin ateşlediğini söylemiyordu, kanıtlar dördünün de suçlu olabileceğini gösteriyordu.Kate Marino’nun bölge savcısının yanındaki stajı çok havalı bir iş değildi. Daha ziyade okuldan erken çıkmak ve üniversiteye başvururken faydalı olması için bir mazeretti. Fakat bir gün patronu Bay Stone’a önemli bir dava verilmişti: Küçük bir kasaba olan Belle Terre’in gördüğü en büyük dava. River Burnu Oğlanları herkesin dilindeydi. Kazanın gerçekleştiği sabah yapılan kan testleri onları kötü gösterse de, bölge başsavcısı davayı olaysız bir şekilde bitirmek istiyordu. Sonuçta rütbesini onlardan birinin ailesine borçluydu.Kate davanın üstünün kapatılmasına izin vermeyecekti. Kendi sırlarından önce başkalarınınkileri ortaya çıkarmak zordu ama Grant için adaletin sağlanmasını istiyordu. Fakat Kate, olayı araştırırken hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını öğrenmişti. Gerçeğe tehlikeli bir şekilde yaklaştıkça Kate şüphelenmeye başlamıştı: Yaşananlar gerçekten kaza mıydı? Bir an önce gerçekler ortaya çıkmazsa birden fazla hayat tehlikeye girecekti. Kate’inki de dahil.
“Nefesinizi kesecek, yavaş yavaş artan bir gerilim.”
—COLLEEN HOUCK, Kaplan Laneti romanının New York Times çoksatan yazarı
“Ürpertici, gergin ve tam yerinde olan sürprizlerle dolu.”
—Kirkus Reviews
“Kurgu zekice örülmüş. Araya eklenen mesajlaşmalar, yanlış anlaşılmalar ve kimliği belirsiz ama gerçekleri bilen birinin bakış açısı kitabı inanılmaz sürükleyici yapıyor.”
—Booklist
“Kurgu gerçeklerden esinlenilmiş gibi. Dört oğlanı da suçlu gibi gösterebilen bir günümüz hikâyesi. Kate’in gerçekleri bulmaya çalışması, insan ruhunun iki yönünü, teknolojinin gerçekleri nasıl çarpıtabildiğini ve güvenin ne kadar zor olduğunu gösteriyor.”
—Publishers Weekly
“Merak ve gerilim, partiler, gençlik aşkları ve birbiri üstüne eklenen ipuçları, kötüyü ve iyiyi simgeleyen karakterler bu romanı elinizden bırakmanızı imkânsız kılacak. İnanılmaz bir yaz kitabı veya kitap kulübü seçkisi olabilir… Bu roman bütün okur kitlelerine hitap ediyor.”
—VOYA

Related Articles

Çocukluğun Soğuk Geceleri Kitabı Özeti

admin

Türk Sinemasında Yabancı Kadınlar

admin

İşlemenin Türklerde Gelişmesi ve Anadoluya Geçişi

admin