Roman özetleri

Zihin Kontrol Kitap Özeti

DİKKAT!
ZİHNİNİZ KONTROL ALTINDA OLABİLİR

“Radyohipnotik beyinler arası kontrol projesi, elektronik hipnoz yapmayı amaçlamaktır. Bu projede kişiye istemediği şeyleri yaptırmak mümkün hale gelecektir. Tuşlarla kontrol edilen insana neler yaptırılmaz ki!”
Prof. Dr. Nevzat Tarhan

“Hayatlarımıza yön veren olayların önceden kurgulanmış bir ‘Üst Tasarıma’ göre yönlendirilmiş olup olmadığını anlayabilmek elimizdedir. İşte elinizde tuttuğunuz bu kitap, arayışlarınızda yardımcı olabilecek bir kaynaktır…”
Aytunç Altındal, Araştırmacı – Yazar

“CIA’da senelerdir, ‘Uyuyan Güzel’ kod adlı bir araştırma operasyonu yürütü- lüyor. Amaç, insan beyninin uzaktan kumandası, yönetilmesi ve yönlendiril- mesi… Pentagon, bu operasyon hakkında hiçbir teknik bilgi vermiyor. Açıklama şu: ‘Bugün ABD Başkanı bile bu araştırmalarla ilgili bilgi alamaz.”
Sıtkı Uluç, AA Brüksel Temsilcisi

“EMF sinyalleri ile insanlar uzaktan tespit edildiği gibi öldürülebiliyor. Psikotronik silah 320 kilometre mesafeden insan üzerinde etki yapabiliyor, metabolizmayı etkileyerek ölüme yol açıyor.”
Erol Erkmen, TUVPO Başkanı

“Frekansla herhangi bir kimsenin beynine bir duyum (mesaj) gönderme teknolojik olarak mümkündür. Bu konu üzerinde gerek CIA gerekse KGB uzun zamandan beri çalışıyorlar. SSCB’de Komünist Parti’ye muhalif bazı kişiler, KGB’nin dalga harekatı yayınları sonucu ya intihar etmiş ya da delirmişlerdir…

CIA tarafından uyuşturucu ilaçlarla yapılan deneyler, ABD hükümetinin uyguladığı çok gizli zihin kontrol projesinin yalnızca bir kısmıdır. Bu deneyler binlerce kişi üzerinde 35 yıl devam etmiştir. Bu araştırmalar narkotik, hipnoz, elektronik olarak beynin uyarılması, alçak ses frekanslarıyla davranışların etkilenmesi ve davranış değişiklikleri terapisidir. Devletler parapsikolojik silahları, vatandaşlarını kendi ideolojik ve politik sistemleri içinde tutmak için veya diğer ülke insanlarının zihinlerini etkileyerek değiştirmek ve kendi gayelerine uygun yönlendirmek için kullanacaklardır…”
Walter Boward, Gazeteci – Yazar

SUNUŞ

“Zihin Kontrol” Türkiye’nin bilmediği bir kavramdı. Bu kitap yayınlandığında, ATV Televizyonu’nda Hulki Cevizoğlu’nun sunduğu “Ceviz Kabuğu” programında, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’nden Prof. Dr Selim Şeker’in ve Bilgi Teknolojileri Uzmanı Hüseyin Bayazıt in ve kitabın yazarının dışında diğer uzmanların katılımıyla yapılan iki programda tartışılarak, Türk halkı “Zihin Kontrol Operasyonları” ile tanıştı. Kitap, daha sonra Star TV’de iki kez. Mesaj TV’de bir kez programa konu oldu, haber dergisi NOKTA’da kapak haber yapıldı, bazı gazetelerde kitaba ve içindeki bazı belgelere yer verildi, bazı köşe yazarları tarafından tavsiye edildi. Halen bazı polis okullarında, “insan davranışlarını” gözlemlemede yardımcı kaynak eser olarak tavsiye edilmektedir. Ayrıca Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kitap hakkında, “askeri birliklerde okunması ve satışına müsaade edilmesi” hakkında tavsiye yazısı bulunmakta.

Kitabın kaleme alındığı tarihlerde Amerika’nın Guantanamo Üssü hakkında fazla bir bilgi yoktu. Ancak şimdi bu konuda hayli önemli bilgilere sahibiz. Kitabın konusu itibariyle, Guantanamo Üssü son derece önemlidir ve burada olup bitenler, bu kitabın okuyucuları tarafından yakından takip edilmelidir. Amerika’nın “Zihin Kontrol Operasyonları” deneylerinin en önemli merkezlerinden birisi Guantanamo’dadır. ABD, 11 Eylül yalanıyla işgal ettiği Afganistan’da tam bir cennet buldu. 44 değişik milletten yaklaşık 800 savaşçı, buradan alınarak Guantanamo’ya getirildi. Bu tutsaklar üzerinde halen “Irklara Göre Davranış Çözme Deneyleri” yapılmaktadır. Guantanamo, Amerikan yasalarının kapsamı dışındadır, çünkü burası Amerikan toprağı değildir. Guantanamo yıllar önce Küba’dan kiralanmıştır. Burada Pentagon’un “karanlık” yasaları uygulamadadır. Burada yapılan deneyler durdurulmalıdır. Bugüne kadar yapılmış deneylerin sonuçları da ya BM heyeti gözetiminde imha edilmeli ya da tüm dünyaya açıklanmalıdır, Burada yapılan deneylere, sadece tutsakların kobay olarak kullanılması olarak bakılmamalıdır çünkü deney sonuçları tüm insanlığı İlgilendirmektedir. Bu nedenle de Birleşmiş Milletler, Guantanamo’ya el koymalıdır.

Birleşmiş Milletler’in Küba’daki Guantanamo Üssü’nde bulunan gözetim kampına ilişkin soruşturma raporuna göre; Guantanamo Üssü’nde şu an 5OO’den fazla kişi gözaltında tutuluyor. Raporda, Bush yönetimine buradaki tutsakları yargılaması ya da kampı kapatması çağrısı yapılıyor. Ayrıca, işkence olaylarına karışan yetkililerin yargılanması da gündeme getiriliyor. Raporun yayımlanması öncesinde. Birleşmiş Milletler’in İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Louise Arbour bazı açıklamalarda bulundu.

Arbour’a göre, Guantanamo Üssü’nün kapatılması dışında fazla bir seçenek yok. Küba’daki Guantanamo üssünün kapatılması gerektiğini söyleyen Almanya Başbakanı’na ABD’nin yanıtı; ‘Guantanamo var, çünkü bir amaca hizmet ediyor.’ oldu.

Beyaz Saray’ın, Küba’daki Guantanamo üssünün kapatılması yönünde açıklamalarda bulunan Almanya Başbakanı’na yanıt gecikmedi. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Sean McCormack’in sözleri, alışıldık Amerikan söylemini yansıtır nitelikteydi. McCormack; “Guantanamo var, çünkü bir amaca hizmet ediyor, tehlikeli insanları uygar toplumdan uzak tutuyor.” diye konuştu. ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Sean McCormack, üssün bir amaç uğruna kurulduğunu belirterek buradaki tutukluların, serbest bırakıldıkları takdirde, yeniden savaş alanına döneceklerini öne sürdü.

ABD’nin Guantanamo askeri üssündeki tutsakların durumu. Amerikan siyasetinde giderek ciddi tartışmalara neden olmaya başladı. Guantanamo üssü ABD’ye yönelik eleştirilere neden oluyor. Washington yönetimi, 500′den fazla kişiyi, terör zanlısı oldukları iddiasıyla üç yıldan uzun bir süredir mahkemeye çıkarmaksızın Guantanamo’da tutuyor. Konuyu incelemeye alan Amerikan Senatosu Adalet Komisyonu, Amerika’nın büyük bölümünde olduğu gibi, Amerika’nın terörle mücadelesinde yakalananlara yönelik muamele nedeniyle huzursuz görünüyor. Demokrat Senatör Patrick Leahy komisyona, Guantanamo körfezindeki cezaevinin Amerika Birleşik Devletleri’ne…

Related Articles

İHTİYAR DOST

Hayatın Mantığı Kitap Özeti

Ülkemin Açmayan Çiçekleri Kitap Özeti