HikayeÖykü

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

Arka Kapak

BU KİTAPTA BİR BAŞARI HİKÂYESİNDEN ÇOK DAHA FAZLASINI BULACAKSINIZ…Denersem yapabilirim, düşüncesiyle yola çıktığımda henüz 14 yaşındaydım. Yaşadığımız bölgedeki kıtlık artık dayanılmaz olmuştu ve etrafımdaki insanlar teker teker ölüyordu. Buna bir son vermeli, en azından denemeliydim. Çevremdeki insanların, hatta ailemin bile bana deli gözüyle bakmasını hiç umursamadan sadece amacıma odaklandım. Ve başardım da!

‘Rüzgârı Dizginleyen Çocuk’ geçim sıkıntısı, kıtlık ve salgın hastalık gibi hayatın zorlu koşullarıyla mücadele ederek bunları geride bırakmayı başaran “dâhi” bir çocuğun olağanüstü hikâyesi…

“Bu kitabı okuyun ve çocuklarınıza okutun. Onlara bırakacağınız en büyük servet mücadele ruhudur.”

“Yaşadığı çevrenin umudunu ve huzurunu arttırmak için elindeki kısıtlı imkânları kullanarak yarattığı
mucizelerle William insanlığa büyük bir örnek olmaya aday bir genç.”
Al Gore, Nobel Barış Ödüllü ABD eski başkan yardımcısı

“Bu hikâye, oldukça ilham verici ve yürekleri ısıtan bir rüya gibi! William sadece rüzgârı dizginlemekle kalmamış, hayal gücünü ve özgünlüğü de kontrolü altına almış. Yaşadığımız dünyayı en doğru şekilde kullanmamız için ihtiyacımız olan her şeyi gözlerimizin önüne seriyor. Bu insan bence, çağımızın süper kahramanı.”
Walter Issacson, Steve Jobs’un yazarı

Kitap Özeti

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk William Kamkawamba

Hayattaki en büyük başarı sitem etmek yerine elindekileri kullanarak herkesin imkansız dediklerini başarabilmektir. Rüzgarı Dizginleyen Çocuk kitabı tam da bunu anlatıyor.

Yazarlığını William Kamkwamba’nın yaptığı kitap Al Gore ve Walter Issacson gibi ünlü isimleri de oldukça etkilemiş ve en çok satılanlar listesinde uzun bir süre yer almıştı. Selim Yeniçeri tarafından Türkçeye çevrilen kitap Türkiye’de de büyük ilgi göreceği kesin gibi.

Kitapta 14 yaşındaki bir çocuğun yaşadığı yerdeki kıtlık ve hastalıklara rağmen umudunu kaybetmeyerek elindeki kıt imkanları en iyi şekilde kullanarak yoktan bir şeyleri var edip yeni bir hayat kurması anlatılıyor.

Özellikle motivasyon olarak mükemmel bir kitap olan Rüzgarı Dizginleyen Çocuk sizin de içinizde bir şeylerin kıpırdanmasına neden olacağı kesin. Mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer alan kitap ödenen her kuruşa değiyor.

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Konusuna Ait Etiketler

kitap özetirüzgarı dizginleyen çocukrüzgarı dizginleyen çocuk incelemerüzgarı dizginleyen çocuk okurüzgarı dizginleyen çocuk özeti

Related Articles

Gülen Ada

Pembe İncili Kaftan

admin

Dülger Balığının Ölümü

admin