Günümüzde bir  çok insan maddi olanakları iyi olan mesleklere yönelmekte ve bunun sonucunda da iş hayatından beklediği performansı elde edememektedir. Bu da insanların hayatlarının hem mutsuz geçmesine hem de zaman kaybının her giden gün daha da artmasına neden olmaktadır. Eğer sizde bir meslek üzerinde kariyer yapmayı planlıyorsanız öncelikle işe tutkularınızı keşfetmekle başlamalısınız.

“Tutkunuzu keşfedin” kitabının da söylediğine göre eğer tutkunuzun dışında bir meslek alanı ile ilgileniyorsanız zaman içerisinde ya o meslek sizi çeken yanları ile tutkunuz haline dönüşecektir ya da sizin hayatınızın tamamı boyunca boynunuzdan hiç çıkmayacak boğucu bir kravat gibi sizin nefes almanızı engelleyecektir. Bu nedenle ileride pişman olmamak için bir solukta bitirilebilecek oldukça başarılı ve kendi iç dünyanızı keşfetmeye yönelik yazılmış bir kitap.

Eğer hala tam olarak ne yöne doğru gitmeniz gerektiğine karar veremiyorsanız ve kararlarınızı sorgulamayı başarabiliyorsanız o halde kesinlikle tutkunuzu keşfetmeniz gerek demektir. Sizde tutkunuzu keşfetmeye bu eşsiz eserle birlikte başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ay’a yolculuk – Jules Verne başlıklı makalemizde çocuk kitapları hakkında bilgiler verilmektedir.