Korku Okulu 2: Eyvah Başımız Dertte! Korku Okulu 2: Eyvah Başımız Dertte!

Arka Kapak

Eski öğrencilerinin korkularından hâlâ tam olarak kurtulamadıklarını fark eden garip okul müdürü Bayan Wellington, Madeleine, Theo, Lulu ve Garrisonı tekrar okula çağırır ve bütün bir yazı orada geçirmelerini buyurur affedersiniz rica eder. Bu dörtlü için korkularıyla yeniden yüzleşmek zaten yeterince zordur. Bir de aralarına beşinci öğrencinin katılacağını duyunca, işler daha ürkütücü bir hâl alır.Bu da yetmezmiş gibi, öğrenciler bir anda okullarını kurtarma göreviyle karşı karşıya kalırlar. Başarısız olurlarsa, hayatlarının geri kalanlanını fobileriyle geçirmeye mahkûm olacaklardır. Tek şansları başarılı olmak ve başlarını bu dertten kurtarmaktır!

“Son derece eğlenceli bir çocuk-gençlik romanı. Zekice yazılmış. Herkesin bir şeylerden korktuğunu ve büyük başarıların ancak korkularla yüzleşerek elde edilebildiğini anlatıyor. Sonu da okuyanı çok etkiliyor.”
Publishers Weekly

“Bu kitabı Talihsiz Serüvenler dizisini sevenlere tavsiye edin.”
School Library Journal

Kitap Özeti

Korku Okulu 2: Eyvah Başımız Dertte! Gitty Daneshvari

Gitty Daneshvari’nin eseri olan Korku Okulu beklenenden fazla beğenilince serinin ikinci kitabı kaçınılmazdı ve beklenen oldu. Bu korku dolu komedi kaldığı yerden devam ediyor ve sizi yine korkularınızda yüzleşmeye davet ediyor.

Serinin ilk kitabında korkuları ile yüzleşen dört kahramanımız tekrardan yazı okulda geçirmek için davet alıyorlar fakat bu kez kendilerine beşinci bir kişi daha eşlik ediyor. Tekrardan korkuları ile yüzleşip onları yenmeye çabalarken işler bu kez biraz daha ileri gider ve gelecekleri söz konusu olur.

Korku Okulu 2 Eyvah Başımız Dertte kitabı serinin ilk kitabı gibi yine çok eğlenceli ve korkuları yenme açısından okuyucularına komik yollar sunuyor. Serinin ikinci kitabının ilk kitaptan en büyük farkı ise bu kez şaşırtıcı bir son ile bitmesi. Fakat seri burada son bulmayacak. Serinin üçüncü kitabı ile de macera ve komedi kaldığı yerden devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Gazoz Ağacı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.