Bookstagram || Kristal Kitap (@kristalkitap)’in paylaştığı bir gönderi ()

Efsanevi benim için çok özel. Yeri ve değeri apayrı. Kitabı ilk @mervemseldunya nın ricası üzerine okumuştum – 2-3 sene önce. O dönemler Türk yazarlara karşı ön yargım vardı. Okumadan önce epey iç geçirdiğimi, bunu bana niye yapıyorsun Merve diye söylendiğimi hatırlıyorum. Sonrasında ise kendimi kaptırıp gittim ve iyi ki okumuşum dedim.
Yasemin’in kalemi biraz depresif biraz melankolik ama kullandığı metaforlar ve betimlemeler dantel gibi işlenmiş, epey özenilmiş. Benzersiz ve zarif.
Eylül karakterinin gelişimi, güçlenmesi, kendini bulması, okumaktan en keyif aldığım noktaydı. Bende hissettirdiği duyguları da es geçmemek gerek tabii.
Zaman zaman gözleri buğulandıran, zaman zaman dudaklara hafif bi tebessüm konduran ama her daim kalbe dokunmayı başaran bir kalemi var Yasemin’in.
Hikayeyi bize zaman sıçramaları ile aktarıyor Yasemin ve her zaman sıçramasıyla hem nefreti hem aşkı, hem sadakati hem ayrılığı yaşıyoruz. Geçmişe gittiğimizde Eylül ile birlikte Bora’ya âşık olurken günümüze geldiğimizde öfkelenip Bora’yı bir kaşık suda boğasımız geliyor.
Devamı için sabırsızlandığım, @_buseguler_ in basmayı kabul ettiği için Tanrılara şükrettiğim bir seri. 😂 Denk gelirseniz okumanızı çok isterim. 😍 Biraz emek isteyebilir ama duygusallığının altında yatanı görmeye çalışırsanız eğer kalbinizi aynı benim gibi çalabilir. 😍

Bir önceki yazımız olan İnci Aral Sevgili Kitap Özeti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.